Tydzień turystygorskiego

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Tydzień turystygorskiego

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 17:26

Wywołany przez Paule Rozpoczynam swój tydzień. :) Jestem otwarty na Wasze pytania
:D


P.S.
Jeżeli pokręciłem tygodnie i jest jeszcze tydzień Pauli to z góry przepraszam :zoboc:
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 02 kwietnia 2012, 18:04

Witaj Turystogórski :> Proszę, oto zestaw od Administracji.

1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
4. Opisz swoje wady i zalety
5. Która pora roku i dlaczego

Wiosna
Obrazek

Lato
Obrazek

Jesień
Obrazek

Zima
Obrazek

Zdjęcia zaczerpnięto ze strony http://www.murowaniec.e-tatry.pl/index.php?m=galeria

6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U

9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
11. Dokończ historię w kilku zdaniach:

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...


12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
13. Masz zamiar uzyskać kwotę na projekt remontu świetlicy szkolnej dla dzieci - jak się do tego zabierzesz
14. Jak tutaj trafiłeś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy
15. Wierzysz w podania ludowe, przesądy, wróżby, horoskopy
16. Twoje motto życiowe brzmi ...
17. Kto jest dla ciebie autorytetem i dlaczego
18. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
19. Twoje cele na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
20. Kogo wyznaczasz na następny tydzień do gry - uprzedź tą osobę na PW i zadaj jej też swoje pytanie/a :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 02 kwietnia 2012, 18:09

turystagorski pisze:P.S.
Jeżeli pokręciłem tygodnie i jest jeszcze tydzień Pauli to z góry przepraszam :zoboc:
Paula już chyba została rozstrzelana na wszystkie 1000 sposobów :) :zoboc: . I moim skromnym zdaniem, rozpoczynanie tygodnia od poniedziałku i kończąc na niedzieli - będzie bardziej "czytelne" :roll: .


mnie męczy jedno :D ;)

1.Czy masz tyle lat ? :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 18:40

HalinkaŚ pisze:1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
Mam na imię Dawid i pochodzę z Krakowa. Chodzę do jednego z krakowskich gimnazjum. Uważam siebie za osobę odpowiedzialną, natomiast moją wadą to lenistwo :D . Interesuję się informatyką i fotografią. Lubię przeglądać i czytać różne materiały dotyczące gór i wszystkiego co z nimi związane. To chyba tyle na ten temat :)
HalinkaŚ pisze:2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
Moje ulubione góry to Tatry. Uwielbiam je za swój alpejski charakter, roślinność i zwierzęta tam żyjące. Lubię je również za niepowtarzalne krajobrazy i panoramy.

HalinkaŚ pisze:3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
Kiedyś miałem okazje zobaczyć kilka prezentacji na temat udzielania pierwszej pomocy, ale nie potrafię powiedzieć czy umiałbym to zrobić. Mam nadzieję, że nie będzie to potrzebne

HalinkaŚ pisze:4. Opisz swoje wady i zalety
To tak jak wcześniej wspomniałem. Zalety to: odpowiedzialność, punktualność, zawsze doprowadzam swoją pracę do końca. Wady to: lenistwo- i to jest moja główna i największa wada

HalinkaŚ pisze:5. Która pora roku i dlaczego
Każda pora roku ma swój urok :) Wszystkie mają coś takiego w sobie, że nie mogę powiedzieć którą wolę najbardziej

HalinkaŚ pisze:6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
Moje ulubione danie to barszcz z uszkami i rosół. Podejrzewam, że każdy kiedyś jadł i wie jak to się przygotowuje :oki:

HalinkaŚ pisze:7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
Mieszkam w Królewskim Mieście Krakowie :lol: Bardzo lubię swoją miejscowość. Pochwalić się ona może przede wszystkim Wzgórzem Wawelskim z zamkiem, Katedrą Wawelską, gdzie pochowani są królowie polscy, Kościołem Mariackim, Rynkiem Głównym- największym średniowiecznym rynkiem w Europie :) i jeszcze wiele innych zabytków, które długo by można było wymieniać

HalinkaŚ pisze:8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
Trochę mam mieszane uczucia do muzyki, nie za bardzo lubię język niemiecki, ale teledysk jest O.K. pokazuje, że w góry powinno chodzić się z ludźmi godnymi zaufania

HalinkaŚ pisze:9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
Ze swojego okna widzę bloki naprzeciwko :D i trochę głównej ulicy na osiedlu

HalinkaŚ pisze:10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
Nigdy jeszcze nie kupowałem przez internet.

HalinkaŚ pisze:11. Dokończ historię w kilku zdaniach:

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...
Żyły sobie kozice, które hasają po górach :D

HalinkaŚ pisze:12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
Moje ulubione zdjęcia to oczywiście góry :D. Mam dużo ulubionych zdjęć, ale jak mają być tylko 3... oto one:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

HalinkaŚ pisze:13. Masz zamiar uzyskać kwotę na projekt remontu świetlicy szkolnej dla dzieci - jak się do tego zabierzesz
Na pewno poszukał bym osób, które by mi pomogły i pewnie zooragnizowalibyśmy zbiórkę pieniędzy

HalinkaŚ pisze:14. Jak tutaj trafiłeś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy
Trafiłem tu szukając informacji o Tatrach. Jestem bardzo szczęśliwy, że dane mi było odwiedzić Wasze forum. Mogę poznać różne opinie, przeczytać ciekawe relacje, pooglądać ładne zdjęcia :) i powiększyć swoją wiedzę górską.

HalinkaŚ pisze:15. Wierzysz w podania ludowe, przesądy, wróżby, horoskopy
Nie, nie wierzę w coś takiego

HalinkaŚ pisze:16. Twoje motto życiowe brzmi ...
Chyba nie mam takiego motta, przynajmniej jeszcze go nie znalazłem

HalinkaŚ pisze:17. Kto jest dla ciebie autorytetem i dlaczego
Moim autorytetem jest papież Jan Paweł II, był to wielki polak. Nie dane mi było długo go znać ale dużo na Jego temat czytałem i oglądałem o Nim filmy. Jestem pełen podziwu dla Niego za to co zrobił dla naszego kraju. Akurat dzisiaj przypada 7 rocznica Jego śmierci.

HalinkaŚ pisze:18. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
Ostatnio oglądałem film "Skazani na Shawshank" bardzo mi się on spodobał mimo, że jest już stary. Lubię też oglądać film "Choć goni nasz czas"

HalinkaŚ pisze:19. Twoje cele na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
Chciałbym zostać informatykiem i mieć własną dużą firmę informatyczną :D. Chciałbym również zrobić kiedyś uprawnienia przewodnika tatrzańskiego, ale to odległa przyszłość.

HalinkaŚ pisze:20. Kogo wyznaczasz na następny tydzień do gry - uprzedź tą osobę na PW i zadaj jej też swoje pytanie/a :)
Popatrzę kto jest chętny do zabawy i napiszę do niego, jeżeli się zgodzi poinformuje o tym.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 18:41

aniolekzbeskid pisze:1.Czy masz tyle lat ? 8)
Tak naprawdę mam tyle lat :). Wiem, że się dużo osób się dziwi ale nie wiem dlaczego :D
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 02 kwietnia 2012, 18:48

Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi, a teraz tak od siebie ;
1. Wędrujesz po górach sam, czy też z kolegami.
2. W związku z tym, że jeszcze nie jesteś pełnoletni, czy masz problemy z przekonaniem rodziców do wyjazdu samotnego w góry ( jeśli takowy planujesz ) i oczywiście jakich używasz w tym celu argumentów.
3. Umiesz tańczyć ?
4. Czy grasz na jakimś instrumencie ?
5. Twoje plany na przyszłość, liceum, studia,,,,czy już wiesz co chcesz robić w życiu?
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 18:56

HalinkaŚ pisze:1. Wędrujesz po górach sam, czy też z kolegami.
Znam tylko dwie osoby, w moim wieku, które chętnie chodzą po górach, czasami z nimi wędruje. Ja najczęściej wędruje z rodzicami.

HalinkaŚ pisze:2. W związku z tym, że jeszcze nie jesteś pełnoletni, czy masz problemy z przekonaniem rodziców do wyjazdu samotnego w góry ( jeśli takowy planujesz ) i oczywiście jakich używasz w tym celu argumentów.
Jeszcze nie próbowałem, choć już chyba nadszedł ten czas :D. Pewnie użył bym argumentów w stylu: "Nigdy Was nie zawiodłem, nie popełniłem żadnej głupoty i jestem wystarczająco odpowiedzialny abym sam mógł pojechać w góry."

HalinkaŚ pisze:3. Umiesz tańczyć ?
O nie, nie, nie. :lol: Nie umiem tańczyć. Myślę, że pora się nauczyć
HalinkaŚ pisze:4. Czy grasz na jakimś instrumencie ?
Też nie, nigdy nie byłem zainteresowany grą na instrumentach

HalinkaŚ pisze:5. Twoje plany na przyszłość, liceum, studia,,,,czy już wiesz co chcesz robić w życiu?
Po gimnazjum chce pójść do Technikum Informatycznego, chciałbym być informatykiem. Potem chyba także na studia w tym kierunku. Chciałbym także swoją przyszłość związać z Tatrami, może kiedyś zrobię uprawnienia przewodnika :zoboc:
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 02 kwietnia 2012, 19:00

turystagorski pisze:Chciałbym także swoją przyszłość związać z Tatrami, może kiedyś zrobię uprawnienia przewodnika :zoboc:
życzę Ci tego z całego serca. Może na stare lata, jak już nie będę mogla sama chadzać po górach, poprowadzisz G-sową staruszkę po tatrzańskich szlakach :twisted: ;) :D
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 19:01

Ach bym był zapomniał :lol:
Planuję za kilka lat zostać członkiem Klubu Góry Szlaki. :D
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 02 kwietnia 2012, 19:21

turystagorski pisze:Wiem, że się dużo osób się dziwi ale nie wiem dlaczego :D
bo chodziło mi o kwestię właśnie...
HalinkaŚ pisze:W związku z tym, że jeszcze nie jesteś pełnoletni, czy masz problemy z przekonaniem rodziców do wyjazdu samotnego w góry ( jeśli takowy planujesz ) i oczywiście jakich używasz w tym celu argumentów.
ale Halinka ukradła mi pytanie :twisted: :zoboc:

edit

2. W jakiej Dzielnicy Kr mieszkasz :kukacz: ?
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2012, 19:38 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 02 kwietnia 2012, 19:38

turystagorski pisze:Planuję za kilka lat zostać członkiem Klubu Góry Szlaki. :D
czemu dopiero za kilka lat? :kukacz:

no to jedziemy:
1. Czym się interesujesz poza górami?
2. Czy masz jakąś ulubioną trasę/ szczyt?
3. W jakich górach poza Tatrami byłeś?
4. Szczyt Twoich marzeń to...
5. Spałeś w schronisku? (jeśli tak to jakie wrażenia?)
6. Uprawiasz jakieś sporty?
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 19:54

aniolekzbeskid pisze:2. W jakiej Dzielnicy Kr mieszkasz :kukacz: ?
W Podgórzu Duchackim


i84 pisze:1. Czym się interesujesz poza górami?
Po za górami interesuje się informatyką (http://www.gorskie-wedrowki.cba.pl Tutaj można zobaczyć efekty moich zainteresowań informatycznych :lol:)
i fotografią (http://www.swiatmoichzdjec.blogspot.com a tu od czasu do czasu wstawiam swoje najlepsze zdjęcia)

i84 pisze:2. Czy masz jakąś ulubioną trasę/ szczyt?
Nie mam czegoś takiego, na razie za mało tras i szczytów odkryłem aby mieć swój ulubiony

i84 pisze:3. W jakich górach poza Tatrami byłeś?
Byłem 4 razy w Beskidzie Żywieckim tj. 3razy Babia Góra i raz Hala Miziowia pod Pilskiem, Raz w Gorcach- Turbacz i raz w Pieninach- Trzy Korony razem z Sokolicą

i84 pisze:4. Szczyt Twoich marzeń to...
... Rysy "Dach Polski" :D Chciałbym kiedyś wyjść na Gerlach a potem.... kto wie, może Alpy a nawet Himalaje :lol:

i84 pisze:5. Spałeś w schronisku? (jeśli tak to jakie wrażenia?)
Nie, nie miałem okazji

i84 pisze:6. Uprawiasz jakieś sporty?
Czasami gram w piłkę nożną i koszykówkę. Często także jeżdżę rowerem po Krakowie
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 02 kwietnia 2012, 20:00

No to parę ode mnie :
1) Pierwsza wyprawa - kiedy, gdzie i jak było ?
2) Najwyższy szczyt ?
3) Najtrudniejszy szlak ?
4) Jakie najbliższe plany górskie ?
5) Jakoś, ze mamy do czynienia z przyszłym informatykiem : Linux czy Windows ? I dlaczego ?
6) Energetyka jądrowa w Polsce - za czy przeciw ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 20:19

Master pisze:1) Pierwsza wyprawa - kiedy, gdzie i jak było ?
Pierwsza moja wyprawa była w maju 2009r. do Doliny Chochołowskiej. Pamiętam, że bardzo wtedy padało i nie "przyciągało" mnie do gór. Dopiero we wrześniu 2009 wyszedłem na Babią Górę i od tego zaczęła się moja przygoda z górami :)

Master pisze:2) Najwyższy szczyt ?
Może bardziej najwyższy punkt bo to (chyba) nie szczyt to Zawrat- 2159m. n.p.m. W tym roku planuję to zmienić i wyjść jak najwyżej :kukacz:

Master pisze:3) Najtrudniejszy szlak ?
W sensie techniczne czy tak dla mnie?? Może ujmę to tak. Najbardziej męczącym szlakiem dla mnie był szlak na Ciemniak z Kirów 4 bite godziny ciągłego wychodzenia pod górę dawało w kość ale to jest właśnie najlepsze :oki: a najmniej przyjemnym okazała się Dolina Jaworzynki- złapała mnie tam burza i przy piorunach szczelających obok mnie ledwo schodziłem na dół do Kuźnic.

Master pisze:4) Jakie najbliższe plany górskie ?
Na razie nie mam planów, pewnie jak większość wyjazdów to będzie jak zwykle spontan. :D Chciałbym zobaczyć w tym roku krokusy i mam nadzieję, że to się uda

Master pisze:5) Jakoś, ze mamy do czynienia z przyszłym informatykiem : Linux czy Windows ? I dlaczego ?
Od zawsze używam Windowsa, jest on lekki i przyjemny w użyciu ale oczywiście drogi. Natomiast Linux jest za darmo,ale nie ma na niego tak dużo ciekawych programów jak na Windowsa, więc wolę ten pierwszy :zoboc:


Master pisze:6) Energetyka jądrowa w Polsce - za czy przeciw ?
Mam argumenty za i przeciw,dlatego jestem obojętny na ten temat.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 02 kwietnia 2012, 20:24

turystagorski pisze:Często także jeżdżę rowerem po Krakowie
3. Masz jakąś ulubioną trasę , miejsce ? czy tylko po Kr jeździsz ?
ODPOWIEDZ