Tydzień Pete'a

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Pete

Tydzień Pete'a

Post autor: Pete » 05 października 2007, 15:51

Jako, że zostałem wyznaczony, więc rozpoczynam kolejny tydzień.

Nazywam się Piotr. Mieszkam w Chełmie Śląskim Góry są oczywiście moją największą pasją i chciałbym w przyszłości związać z nimi moją przyszłość (oczywiście jeśli się uda). Chodzę najczęściej po Beskidach, bo są najbliżej ode mnie (raptem 40 km w Beskid Mały.

Czekam więc na pytania. :)

Osoba wytypowana na kolejny tydzień: Patrycja
Pete

Post autor: Pete » 05 października 2007, 19:10

1. W Beskidzie Sądeckim, Niskim i większości pasm sudeckich poza Karkonoszami i Górami Stołowymi.
2. Wydaje mi się, że jest mało takich typowo niegórskich tematów poza swawolnymi kryształkami, które kiedyś ogarnęły forum i nie brałem w nim udziału, bo to było pisanie o niczym... 8)
3. Dla przykładu w zeszłym roku w górach byłem 15 dni, w tym o wiele więcej.
4. Bycie przewodnikiem beskidzkim to moje marzenie, które myślę, że się spełni :) .
5. Nie wiem jakiego zdjęcia. W avatarze jest :P.
6. Zależy jaka będzie zima. Jeśli spotkanie będzie w łatwo dostępnym miejscu i jeśli będzie pasował mi termin to się zjawię, ale na Babią Górę się nie zjawię, bo o tej porze roku to jest jednak niebezpieczne, a sam przecież niedawno wspominałeś, że nabrałeś dystansu do tej góry...
7 i 8. Trudne pytania. Połączę je w jedno. Nie lubię osób, które rejestrują sie na forum, zapisują się do klubu, zadadzą gdzieś jedno pytanie i ich nie ma. A wcześniej wspominali jaka ta strona jest cudowna. Poza tym nie lubię, gdy ktoś ze starych aktywnych klubowiczów nagle opuszcza forum z niewiadomo jakich przyczyn. A jest wiele takich osób: (Delux, Minter, efelo, ginter, gozer, comin, Pedros, Indero3, Sara, Magda). Liczę na to, że kiedys wrócą, bo trzeba przyznać, że w czasie lata forum opustoszało i jest tylko około 10 osób aktywnych i stale piszących :(.
Pete

Post autor: Pete » 05 października 2007, 19:55

1. W tym roku już 28 dni, a planuję jeszcze parę tras.
2. Długodystansowiec.
3. Po Bieszczadach w tym roku (6 dni)
4. Świnica (2301 m.n.p.m)
5. Niespodzianek miałem sporo, np. co do czasów przejścia - często bywa tak, że na przykład na dole pisze 2 godziny, a ja przychodzę na miejsce w godzinę i się dziwię :D
MałaBee

Post autor: MałaBee » 05 października 2007, 20:30

Masz dziewczynę?
Jeśli nie to jaka Ci się marzy?
Które góry lubisz najardziej?
Dlaczego się aż tak boisz się Babiej Góry zimą?
Czego się boisz w życiu?
MałaBee

Post autor: MałaBee » 05 października 2007, 20:32

Pete pisze:2. Wydaje mi się, że jest mało takich typowo niegórskich tematów poza swawolnymi kryształkami, które kiedyś ogarnęły forum i nie brałem w nim udziału, bo to było pisanie o niczym...
Dlaczego uważasz że ten temat był zły :). Wiem że był o niczym ale dzięki niemu poznaliśmy się co nieco :).
Czy boisz się tematów nie górskich :P? Jeśli uważasz że ich jest mało to masz jakiś ciekawy pomysł na nowy temat nie górski na którym porozmawialibyśmy sobie wszyscy - na razie na forum :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 05 października 2007, 20:38

Z kim byś najchętniej z tego forum przeszedł jakiś szlak :)
Pete

Post autor: Pete » 05 października 2007, 22:09

MałaBee :

Nie mam dziewczyny. Marzy mi się dziewczyna wyrozumiała, lubiąca chodzenie po górach i przede wszystkim ładna :).

Z gór najbardziej lubię Bieszczady, chociaż inne nie ustępują im, ale Bieszczady mają to coś w sobie niepowtarzalnego ;).

Nie boję się tematów niegórskich, bo czego tu się bać :D Temat w którym piszemy jest wspaniałym pomysłem, tu poznajemy się bliżej.

Póki co boję się egzaminów itp. :D Później życie pokaże... i np. Orlej Perci (ale wiem, że kiedyś przełamię się co do tego szlaku i go przejdę, ale na razie jestem wciąż za mało doświadczony)
Babiej Góry nie boję się zimą, ale nie uważam zjazd klubowy na Babiej Górze zimą za najlepszy, bo po pierwsze odbyły się na niej bodajże już 4 zjazdy klubowe i jak tak dalej będzie to nie poznamy jako klub innych gór niż Babia Góra. Ja wcale tu nie odbieram jej uroku, ale bez przesady. Szykuje się w tym roku ostra zima i chyba lepiej jest zrobić spotkanie klubowe gdzieś niżej, bezpieczniej, nie tylko Babia Góra jest piękna zimą...

A szlak najchętniej przeszedłbym z osobami z klubu, których nie znam, aby się bliżej poznać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 października 2007, 12:59

1. Co szczególnego lubisz w górach
2. Lubisz piłkę nożną? Jak tak to jaki klub?
3. Jaki szczyt chciałbyś zdobyć najbardziej
4. Czego boisz się w górach
5. Dlaczego akurat przewodnik górski a nie np. GOPRowiec?
Pete

Post autor: Pete » 06 października 2007, 16:32

gruby pisze:1. Co szczególnego lubisz w górach
2. Lubisz piłkę nożną? Jak tak to jaki klub?
3. Jaki szczyt chciałbyś zdobyć najbardziej
4. Czego boisz się w górach
5. Dlaczego akurat przewodnik górski a nie np. GOPRowiec?
1. Szczególnie lubię w górach widokowe, mało odwiedzane polany, najlepiej z jakimś szałasem 8) . Lubię też miejscowości u stóp jakiejś jednej potężnej góry, czuć tam ten górski klimat, np. Wetlina u stóp Połoniny Wetlińskiej, Karpacz u stóp Śnieżki, czy Zawoja u stóp Babiej Góry :).
2. Piłkę nożną lubię, ale oglądam tylko potyczki między krajami, nic podobnego jak Liga Mistrzów itp. Z polskich drużyn faworyzuję Ruch Chorzów.
3. Od dawna marzę o Rysach.
4. Bardzo nie lubię niepewności i szukania szlaku. Chociaż można podejść do tego na luzie, bo znam takie osoby, które praktycznie wcale nie poruszają się szlakami, idą na dziko i ich pobyt w górach jest bardzo udany.
5. Bo trzeba przyznać, że GOPR-owcy mają przerąbany zawód, muszą przejść serie szkoleń, kursów. Ta praca nie podoba mi się również z tego względu, że stacjonuje się w jednym miejscu, a ja lubię poznawać dotychczas nieznane mi zakątki.
Pete

Post autor: Pete » 06 października 2007, 16:36

Mosorczyk pisze:Jaka jest droga do "zrobienia" Przewodnika Beskidzkiego? Pytam bo coraz bardziej interesuje mnie ten temat :)
Wystarczy posiadać małą złotą GOT i ukończyć kurs na przewodnika.
Pete

Post autor: Pete » 06 października 2007, 18:29

Mosorczyk pisze:
Pete pisze:Wystarczy posiadać małą złotą GOT i ukończyć kurs na przewodnika.
Dzięki. Ja zaczynam moją przygodę od następnego roku i też również jak Ty będę wszystko robić aby zostać przewodnikiem.

1. Czy poznałeś Edwarda Hudziaka :)?
2. Czy poznałeś jakiegoś sławnego człowieka gór?
1 i 2 - nie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 października 2007, 19:10

Mosorczyk pisze:
gruby pisze:5. Dlaczego akurat przewodnik górski a nie np. GOPRowiec?
Jaka jest droga do "zrobienia" Przewodnika Beskidzkiego? Pytam bo coraz bardziej interesuje mnie ten temat :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/

A po co macie czekać :!: Tam macie najtaniej a i znam z innych forów ludzi ,którzy tam ukończyli i podobno uczą super... :)
Pete

Post autor: Pete » 06 października 2007, 21:27

Mosorczyk pisze:
Antek pisze:A po co macie czekać Tam macie najtaniej a i znam z innych forów ludzi ,którzy tam ukończyli i podobno uczą super...
Dzięki za te informacje - ale mi pomogłeś tym!!! :jupi: :jupi: :jupi:

Pytania do Pete'go:
1. Jakie dziewczyny Ci się podobają?
2. Czy poznałeś jakąś lub wiele osób na szlakach z którymi z chęcią byś się spotkał raz jeszcze?
1. Naturalne, z którymi można zwyczajnie pogadać na każdy temat. Będące sobą, a nie naśladujące nikogo.

2. Właśnie to jest to co lubię na szlakach - poznawanie przypadkowych ludzi. Zawsze utworzy się jakiś wspólny temat i utrwali się więź.
A wracając do pytania: Na szlaku spotkałbym się jeszcze raz bardzo chętnie z moją bieszczadzką grupą z Rzeszowa. Naprawdę świetni ludzie i myślę, że w przyszłym roku przynajmniej z częścią spotkam się jeszcze raz na szlaku :).
MałaBee

Post autor: MałaBee » 06 października 2007, 22:19

Pijesz alkohol, masz jakiś nałóg?

Czym się interesujesz poza górami?

Jakie jest Twoje marzenie?

Czy miałeś jakiś wypadek w życiu (nie ważne gdzie)?

Miałeś jakąś wpadkę?

Dlaczego na tym forum jesteś jakoś tak mniej aktywny? Porównuję to z forum beskidzkim gdzie jesteś bardziej aktywny :).

Dlaczego nie potrafisz się u nas otworzyć jakoś bardziej na nas "u nas" na forum :)?

Czy Twoja aktywność na tym forum ograniczać się będzie tylko do wskazywania błędów popełnionych przez naszych forumowiczów?

Które schronisko lubisz najbardziej?

Którego byś nigdy nie odwiedził?

W jakim kierunku się kształcisz?
Pete

Post autor: Pete » 08 października 2007, 16:01

MałaBee pisze:Pijesz alkohol, masz jakiś nałóg?

1 Czym się interesujesz poza górami?

2 Jakie jest Twoje marzenie?

3 Czy miałeś jakiś wypadek w życiu (nie ważne gdzie)?

4 Miałeś jakąś wpadkę?

5 Dlaczego na tym forum jesteś jakoś tak mniej aktywny? Porównuję to z forum beskidzkim gdzie jesteś bardziej aktywny :).

6 Dlaczego nie potrafisz się u nas otworzyć jakoś bardziej na nas "u nas" na forum :)?

7 Czy Twoja aktywność na tym forum ograniczać się będzie tylko do wskazywania błędów popełnionych przez naszych forumowiczów?

8 Które schronisko lubisz najbardziej?

9 Którego byś nigdy nie odwiedził?

10 W jakim kierunku się kształcisz?
1. Lubię wielkie imprezy sportowe :)

2. Jest ich wiele. Jedno z nich to jest to, żeby Tatry były mniej oblegane.

3. Nie miałem jeszcze żadnego poważnego wypadku (nie miałem nic złamanego itp.). Do najpoważniejszych należały te na rowerze :D (zadrapania itp.).

4. Nie miałem.

5. Mi natomiast się wydaje, że tu jestem bardziej aktywny. Ostatnio mniej działam na beskidzkim 8)

6. Bo nie ma takich tematów ku temu. Jeśli będą to bardzo chętnie się "otworzę" :P

7. Myślę, że moja aktywność nie ogranicza się do wytykania błędów. Można to zobaczyć choćby po ilości postów. Jeśli Cię czymś obraziłem kiedyś na forum MałaBee to bardzo przepraszam.

8. Mam sentyment do kilku schronisk. Należą do Hala Krupowa (Wczoraj byłem. Dodam niedługo relację ;)), Hala Lipowska, Maciejowa i Krawców Wierch.

9. Myślę, że wszystkie odwiedziłbym. Gdybym np. nigdy nie był na Hali Miziowej to odwiedziłbym to schronisko, żeby sprawdzić czy rzeczywiście jest tam tak beznadziejnie.

10. Jestem w ostatniej klasie gimnazjum. Chcę się kształcić od przyszłego roku na kierunku turystyczno - językowym.
ODPOWIEDZ