Tydzień Kobiego

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 01 marca 2011, 23:42

HalinkaŚ pisze:12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
Mam wiele zdjęć na które lubię patrzeć, wybrałem na szybko zdjęcia które zawsze przypominają mi coś fajnego...
Załączniki
IMG_1982.JPG
(70.42 KiB) Pobrany 730 razy
IMG_0060.JPG
(99.07 KiB) Pobrany 730 razy
IMG_4067.JPG
(95.13 KiB) Pobrany 730 razy
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 02 marca 2011, 17:23

Pytania ode mnie:
1. Jakie cechy najbardziej cenisz w ludziach?
2. Na jakim najwyższym szczycie byłeś?
3. Czy jest jakieś miejsce w górach, w które szczególnie chętnie wracasz?
4. Co wolisz- wschody czy zachody słońca?
5. Jakie filmy oglądasz najczęściej?
6. Czy uprawiasz jakieś sporty?
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 02 marca 2011, 20:05

kobi-83 pisze:Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami, górskimi ścieżkami, szła grupa ludzi zwana GSami...
Resztę dopisze może następca po moim tygodniu? Być może każdy kto ma swój tydzień dopisze po kilka słów i stworzy się historyja??
Grzegorz, podoba mi się taka opcja, może coś ciekawego z tego wyjść. Dzięki za odpowiedzi
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 02 marca 2011, 21:53

i84 pisze:1. Jakie cechy najbardziej cenisz w ludziach?
2. Na jakim najwyższym szczycie byłeś?
3. Czy jest jakieś miejsce w górach, w które szczególnie chętnie wracasz?
4. Co wolisz- wschody czy zachody słońca?
5. Jakie filmy oglądasz najczęściej?
6. Czy uprawiasz jakieś sporty?
1. Przede wszystkim szczere aż do bólu , pozytywnie nastawione do życia starające się nie narzekać na wszystko... :)
2. Rysy
3. Babia Góra, wracam też chętnie w Słowackie Tatry i mam nadzieję że będę wracał w Bieszczady bo po zjeździe GSów bardzo mi się spodobały.
4. Wydaje mi się że za zachodami przepadam bardziej, chociaż oglądając zdjęcia które klubowicze robią w górach podczas wschodów, muszę przyznać że też są świetne...
5. Thrillery, dramaty, lubię kino niezależne, horrory i kryminały
6. Latem jeżdżę na rowerze, chociaż ostatnio jakoś mniej :/ staram się skakać ze spadochronem jak tylko się da, w zeszłym roku rozpocząłem przygodę ze szybownictwem i mam zamiar zacząć latać w tym roku, zimą trochę basen chociaż w tą zimę nie byłem ani razu :) no i w tym sezonie zimowym zacząłem jeździć na nartach i bardzo mi się spodobało.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 03 marca 2011, 9:54

To i ja mam pytania :)
1. Jaki jest Twój ulubiony kolor?
2. Pamiętasz swój pierwszy skok ze spadachronem? Co czułeś podczas pierwszego skoku? Myślałeś o tym, czy spadachron się otworzy?
3. Jakie to uczucie tak lecieć w przestworzach ?
:>
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 03 marca 2011, 21:19

1. Jaki jest Twój ulubiony kolor?
2. Pamiętasz swój pierwszy skok ze spadachronem? Co czułeś podczas pierwszego skoku? Myślałeś o tym, czy spadachron się otworzy?
3. Jakie to uczucie tak lecieć w przestworzach ?
1. Hmm chyba czerwony i niebieski, kiedyś lubiłem czarny ale zmieniło się upodobanie :)
2. Taa pamiętam oczywiście:) Podczas pierwszego skoku czułem podmuch wiatru i myślałem o ćwiczeniu które mam wykonać, nie bałem się przy pierwszym skoku ale za to miałem obawy przy drugim. Podczas otwarcia spadochronu myślałem że lecę do góry nie w dół, później żeby znaleźć lotnisko i wylądować na nim, a nie gdzieś w polach :) O tym czy spadochron się otworzy czy nie, raczej nie zdarza mi się myśleć gdy jestem na lotnisku i wykonuję skoki, ale zdarza mi się o tym myśleć w domu...
3. Świetne!! gdy spadam przed otwarciem spadochronu, wykonując ćwiczenia nie podziwiam lotu ponieważ wszystko szybko się dzieje. Po otwarciu spadochronu delektuję się przestrzenią, widokami i ciszą, czuję się jak w niebie ;)
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 03 marca 2011, 21:30

Kobi-83, dzięki :)
kobi-83 pisze:myślałem o ćwiczeniu które mam wykonać,
A to jakieś specjalne ćwiczenie, czy akrobacje w powietrzu?
kobi-83 pisze:delektuję się przestrzenią, widokami i ciszą, czuję się jak w niebie
Tak właśnie sobie to wyobrażam :jupi: super :>
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 03 marca 2011, 21:47

Katarynka pisze:A to jakieś specjalne ćwiczenie, czy akrobacje w powietrzu?
Tak robi się ćwiczenia typu symulacja otwarcia spadochronu, utrzymanie prawidłowej sylwetki w locie, obrotów... Potem bardziej zaawansowani robią sobie akrobacje:) a pokrótce tak wyglądają pierwsze kroki spadochroniarzy:
http://www.youtube.com/user/skybartek#p ... PxPbCeblhU
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 03 marca 2011, 21:54

kobi-83, jutro po fajrancie jeszcze Cię przepytam :twisted: , ale teraz pytanie dotyczące poruszanego wątku.
Ponieważ skok ze spadochronem to jedno z moich marzeń, które mam zamiar sobie spełnić, chciałam zapytać, czy masz rozeznanie, gdzie można to zrobić najtaniej, ale bezpiecznie, w pewnym ośrodku? Oczywiście ja inaczej już nie zamierzam niż w parze z kimś doświadczonym.

Jak długo trwa takie swobodne spadanie, a ile ze spadochronem? Oczywiście wiem, że to zależy od wysokości, z której się skacze, ale jak to zazwyczaj wygląda?
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 03 marca 2011, 22:27

Jola R pisze:kobi-83, jutro po fajrancie jeszcze Cię przepytam :twisted: , ale teraz pytanie dotyczące poruszanego wątku.
Ponieważ skok ze spadochronem to jedno z moich marzeń, które mam zamiar sobie spełnić, chciałam zapytać, czy masz rozeznanie, gdzie można to zrobić najtaniej, ale bezpiecznie, w pewnym ośrodku? Oczywiście ja inaczej już nie zamierzam niż w parze z kimś doświadczonym.

Jak długo trwa takie swobodne spadanie, a ile ze spadochronem? Oczywiście wiem, że to zależy od wysokości, z której się skacze, ale jak to zazwyczaj wygląda?
Ja myślę że jeśli ktoś oferuje skok w tandemie to już jest to doświadczona osoba i będzie dbała o Twoje bezpieczeństwo należycie. Jeśli chodzi o cenę skoku to jest to w większości ośrodków ok 600 zł. Jak bym grzecznie poprosił mojego instruktora to skoczył by może za ok 450zł, ale wtedy byś musiała podjechać gdzieś na Słowację a to są też koszta, więc myślę że śmiało możesz zgłosić się do jakiegoś aeroklubu w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania i to zrobić :) Jeśli chodzi o czas swobodnego spadania to zależy od wysokości. Z 4000 metrów jet to około 50 sekund, z 3000 metrów ok.30 sekund. Otwieracie spadochronu jest na wysokości ok 1500 metrów. Jeśli się spokojnie lata to można z 10 minut poszybować, o ile nie więcej. Nie liczyłem nigdy czasu :)
Patrzyłem gdzie masz mniej więcej najbliżej:
z 4000m- Warszawa i Piotrków Trybunalski
z 3000m- Lublin, Kraków
Być może gdzieś bliżej też skaczą, ale mi wiadomo o tych miejscach

Ps. Patrzyłem na film Moniatula leciała 6 minut ale trochu poszaleli... :)
Ostatnio zmieniony 03 marca 2011, 22:42 przez Kobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 03 marca 2011, 22:38

czad :spoko: obejrzałam z wielkim uśmiechem na ustach, zapomniałam chyba mrugać powiekami, bo teraz mnie oczy pieką, z wrażenia :lol: te fikołki w powietrzu... :> ale trochę droga sprawa, 600 zł jeden skok :( ale to już chyba ze szkoleniem teoretycznym, sprzętem, no spadochronem przede wszystkim ;) itp..., prawda?
dzięki :)
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 03 marca 2011, 22:45

Katarynka pisze:ale to już chyba ze szkoleniem teoretycznym, sprzętem, no spadochronem przede wszystkim itp..., prawda?
dzięki :)
Jeden skok w tandemie tzn. przypięta jesteś do instruktora. Wszystko zapewnia instruktor, nie trzeba badań ani szkolenia.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 marca 2011, 9:00

Jola R w Mirosławicach z 4000 m jest strefa zrzytu. Kręcą film z Twojego skoku.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 04 marca 2011, 9:29

PiotrekP pisze:Jola R w Mirosławicach z 4000 m jest strefa zrzytu. Kręcą film z Twojego skoku.
Jola R a Ty mieszkasz w Stalowej Woli koło Sandomierza, czy może jest jeszcze gdzieś jakaś mieścina o takiej nazwie?? Bo to lotnisko o którym pisze PiotrekP o ile dobrze mi się wydaje jest koło Wrocławia, to chyba nie po drodze. A jeśli chodzi o film to każdy może Ci nagrać, ale za odpowiednią opłatą od ok 100 do 200 zł. Koszta są takie dlatego że musi lecieć z Wami kamerzysta. Teraz to się zmienia, mój instruktor ma np. kamerę na dłoni i kręci film z ręki, pewnie dużo taniej?? Jak coś to on skacze też w Krakowie...Film kręcony z ręki wygląda tak
http://www.youtube.com/watch?v=Jaq266L05dU
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 marca 2011, 9:48

Tak to jest kolo Sobótki, lata się nad Ślężą. Ja pisałe myśląc, że jak będzie Jola w Sudetach to tam będzie przejeźdżać i zawsze można troszkę poskakać.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ