Tydzień Katarynki

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Tydzień Katarynki

Post autor: Katarynka » 31 stycznia 2011, 11:31

Witam, to ja jestem następczynią vikinga w grze :) Żałuję, że nie jestem tak ciekawą osobą jak viking, trudno mu dorównać w jego pasji, doświadczeniu, zaangażowaniu i niespożytej energii życiowej :D
Góry są moją pasją, z każdym wyjazdem jestem zakochana w nich bardziej :D ale nie mam tak szerokiej wiedzy o nich i tak dużego doświadczenia :) Wiele jeszcze przede mną :)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 31 stycznia 2011, 12:08

A oto dla Ciebie Katarynko zestaw pytań od Administracji, powodzenia

1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
4. Opisz swoje wady i zalety
5. Która pora roku i dlaczego

Wiosna
Obrazek

Lato
Obrazek

Jesień
Obrazek

Zima
Obrazek

Zdjęcia zaczerpnięto ze strony http://www.murowaniec.e-tatry.pl/index.php?m=galeria

6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U

9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
11. Dokończ historię w kilku zdaniach:

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...


12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
13. Opowiedz kawał, który Cię najbardziej rozśmieszył :)
14. Jak tutaj trafiłeś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy
15. Wierzysz w podania ludowe, przesądy, wróżby, horoskopy
16. Twoje motto życiowe brzmi ...
17. Kto jest dla ciebie autorytetem i dlaczego
18. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
19. Twoje cele na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
20. Kim chciałe/aś zostać, jak byłe/aś dzieckiem

Pytanie bonusowe:
Kogo wyznaczasz na następny tydzień do gry - uprzedź tą osobę na PW i zadaj jej też swoje co najmniej 3-y pytania :) :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2011, 12:11

21. Jak często udaję Ci się realizować "górską" pasję ? :)
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 31 stycznia 2011, 12:52

Halinka, dzięki za pytania :), na początek te najtrudniejsze ? :)
1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie Paru osobom dałam już się poznać :) przy okazji wspólnej wędrówki w Beskidach i Pieninach :) Mieszkam w Krakowie, moim rodzinnym mieście, tu chodziłam do szkoły, potem skończyłam studia i pracuję :), choć przez krótką chwilę (1,5 roku) mieszkałam we Wrocławiu - piękne miasto :D bardzo mile wspominam tamten czas. Moje zdjęcie wkleję wieczorem, choć jest już ich tu dużo na forum :)
2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
Byłam, byłam, to Tatry :D są najwyższe w Polsce, choć podziwiam uroki pozostałych pasm (wciąż na nowo :), w Tatry ciągnie mnie najbardziej :D. Tam poczucie wolności, satysfakcji z dotarcia na szczyt jest największe :D
3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
Nie zdarzyło mi się udzielać komuś pierwszej pomocy, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej ukończyłam.
Załączniki
kościelec.jpg
kościelec.jpg (21.27 KiB) Przejrzano 3092 razy
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2011, 20:38 przez Katarynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 31 stycznia 2011, 13:04

4. Opisz swoje wady i zalety
O, to pytanie jest trudne, wrócę do niego, bo musze się nad nim zastanowić.
5. Która pora roku i dlaczego
Lato, najdłuższe dni, jest jasno, słońce, ciepło, kolorowo i radośnie, ale to nie reguła. Wszystkie pory roku mają swój niepowtarzalny urok i teraz to już wiem na pewno, góry każdą porą roku są cudowne, teraz wiem też, że i dla mnie dostępne :D
6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
:oops: miska jogurtu z musli wszelakim, łyżką miodu i orzechami :)
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 31 stycznia 2011, 13:27

7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
Kraków ma wiele rzeczy, którymi może sie pochwalić od zabytków, po atmosferę miasta, historię, knajpki, dzielnice Żydowską, mniej znane piękne miejsca jak zagrożony Zakrzówek (tu wkleję zdjęcie wieczorem) ale jest też zaściankowy, zamknięty na inwestycje, kłótliwy wśród włodarzy miasta, zakorkowany o każdej porze dnia z brakującymi miejscami parkingowymi.
8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
Bardzo, bardzo pozytywne :D :D , ja bardzo lubię Rammstein, znam niemiecki, więc mocny wydźwięk tego języka mnie nie razi. Teledysk piękny, wzruszający, no i góry :hura:
9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
Ciasno zabudowane osiedle :( i wszędzie stojące samochody, zdjęcie wkleję wieczorem :) i śmietnik ;) i trochę krzaczków ;)
10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
Nie często, jak już to książki, płyty, reklama nie ma na mnie zbyt dużego wpływu, bardziej opinie internautów na temat rzeczy, którą chę kupić.
Widok z mojego okna (nienajlepsza jakość ;) i zdjęcie Zakrzówka :) mojego ulubionego miejsca w Krakowie z dzieciństwa :D
Załączniki
P1000150.JPG
(54.37 KiB) Pobrany 1959 razy
DSCN4117.JPG
(60.13 KiB) Pobrany 1959 razy
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2011, 20:52 przez Katarynka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 31 stycznia 2011, 16:59

11. Dokończ historię w kilku zdaniach:
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami żyło sobie małżeństwo, którego marzeniem było powicie potomstwa... Z ich domu roztaczał się widok na piękny ogród, który był własnością czarownicy. Kobieta często podziwiała niezwykły widok ogrodu, w szczególności nie mogła oderwać oczu od roszpunki. Zaczęła słabnąć z dnia na dzień i mąż pełen obaw spytał, co jej dolega. Wtedy kobieta wyznała, że umrze, jeśli nie spróbuje jagód z ogrodu czarownicy. Mężczyzna zakradł się do ogrodu i zerwał dla żony roszpunkę. Kobieta wciąż pragnęła roszpunki i mąż kolejny raz udał się do ogrodu. Tym razem miał mniej szczęścia i stanął oko w oko przed czarownicą. Początkowo wiedźma była bardzo rozgniewana, ale kiedy usłyszała, że żona nieproszonego gościa tak bardzo jej potrzebuje, złagodniała. Pozwoliła zrywać roszpunkę, kiedy tylko zechce, ale postawiła warunek. Jeśli urodzi się im dziecko, oddadzą je na wychowanie do czarownicy. Roztrzęsiony człowiek przyrzekł jej to. Gdy na świat przyszło dziecko, czarownica natychmiast się zjawiła i zabrała dziewczynkę, nazwała ją Roszpunką. Kiedy dziewczynka skończyła dwanaście lat, czarownica zamknęła ją w wieży bez drzwi i schodów. Wspinała się do jedynego okienka na wieży po niezwykle długich warkoczach dziewczynki. Po kilku latach w okolice wieży trafił królewicz zauroczony cudownym śpiewem. Nie wiedział jednak, jak dostać się do środka. Pewnego dnia zauważył staruchę wspinającą się po splotach warkoczy. Postanowił spróbować szczęścia, wypowiedział prośbę i w ten sam sposób dostał się do wieży. Początkowo dziewczyna bardzo się przestraszyła, ale czując życzliwość ze strony królewicza, szybko go polubiła. Od tego czasu królewicz odwiedzał ją co wieczór. Czarownica początkowo nic nie wiedziała o tych wizytach, ale pewnego razu Roszpunka sama nieopatrznie się zdradziła pytając, dlaczego babcia jest taka ciężka a królewicz w mgnieniu oka znajduje się przy okienku. Rozgniewana starucha obcięła warkocze Roszpunce i przeniosła ją do innej samotni. Królewicza zaś podstępnie dzięki spuszczonym warkoczom zwabiła do wieży i oznajmiła mu, że już więcej Roszpunki nie zobaczy. Książę popadł w taką rozpacz, że wyskoczył z wieży. Na szczęście uszedł z życiem, ale upadł na ciernie i stracił wzrok. Odtąd błąkał się po okolicy, żywiąc się korzonkami i jagodami. Po kilku latach takiego życia trafił na pustelnię Roszpunki, która niedawno powiła bliźniaki chłopca i dziewczynkę. Królewicz rozpoznał jej głos a i ona poznała swego księcia. Rzuciła mu się na szyję i rozpłakała się ze wzruszenia. Gorące łzy upadły na jego oczy i przywróciły mu wzrok. Teraz nic już nie stało na drodze do ich szczęścia. Królewicz zabrał Roszpunkę do swego państwa, gdzie żyli długo i szczęśliwie.
12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
Wkleję wieczorem :)
13. Opowiedz kawał, który Cię najbardziej rozśmieszył
uzupełnię
14. Jak tutaj trafiłeś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy
Trafiłam szukając informacji w internecie przed którymś wyjazdem w góry. Trochę czytałam, później postanowiłam dołączyć do klubu i bardzo się cieszę z tego :) Mam jak najlepsze zdanie o forum, góry-szlaki, gdyby było inaczej pewnie bym nie pisała i nie zaglądała tu codziennie :) Podobają mi się treściwe wypowiedzi z poczuciem humoru, małe złośliwości zawsze w granicach ogólnie przyjętej kultury i wzajemnej sympatii :) Wyjazdy, które dochodzą do skutku i wspaniali ludzie, których poznaję w realnym świecie :)
15. Wierzysz w podania ludowe, przesądy, wróżby, horoskopy
Nie bardzo
16. Twoje motto życiowe brzmi ...
"Uśmiech wędruje daleko"; James Joyce
17. Kto jest dla ciebie autorytetem i dlaczego
Nie mam upatrzonej szczególnej osoby.
18. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
Literatura: "Cień Wiatru" Carlos Ruiz Zafon, o filmach wypowiadam się ciągle w wątku filmowym :), sztuka teatralna: "Rozmowy Nocą", "Klimakterium", swego czasu często chodziłam do Teatru STU "Sztuka Kochania. Sceny dla Dorosłych" ;), lub spektakle z grupą Rafała Kmity z Sonią Bohosiewicz "Aj waj, czyli historie z cynamonem"
Moje trzy ulubione zdjęcia :) ;)
Załączniki
DSCN2864.JPG
(34.3 KiB) Pobrany 1957 razy
DSCN3271.JPG
(69.89 KiB) Pobrany 1955 razy
DSCN1059.JPG
DSCN1059.JPG (22.64 KiB) Przejrzano 3087 razy
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2011, 21:14 przez Katarynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 31 stycznia 2011, 18:14

Katarynka pisze:mniej znane piękne miejsca jak zagrożony Zakrzówek
Zakrzówek to Twoje ulubione miejsce w Krakowie? :) Czy masz jeszcze bardziej ulubione? :D (jeśli tak to jakie?)

Mam jeszcze pytanko ;) o ulubione niegórskie miejsce w Polsce i poza Polska? (jeśli takie masz)

dzięki za odpowiedź :)
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 31 stycznia 2011, 21:23

19. Twoje cele na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
W życiu osobistym chciałabym być zadowolona ze swojego życia, w życiu zawodowym zadowolona z pracy :)
20. Kim chciałe/aś zostać, jak byłe/aś dzieckiem
Baletnicą :lol:
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 31 stycznia 2011, 21:28

salek pisze:21. Jak często udaję Ci się realizować "górską" pasję ? :)
Cześć Salek :D przeglądałam moją galerię zdjęć w Picasie przy okazji umiesczania zdjęć ze zjazdu i wysżło, że raz w miesiącu jestem w górach, ale teraz jak już poznałam Góry-Szlaki mam nadzieję, że będzie częściej, bo codziennie o nich myślę :D
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 31 stycznia 2011, 22:02

Atria pisze:
Katarynka pisze:mniej znane piękne miejsca jak zagrożony Zakrzówek
Zakrzówek to Twoje ulubione miejsce w Krakowie? :) Czy masz jeszcze bardziej ulubione? :D (jeśli tak to jakie?)

Mam jeszcze pytanko ;) o ulubione niegórskie miejsce w Polsce i poza Polska? (jeśli takie masz)

dzięki za odpowiedź :)
Cześć Atria :), Zakrzówek zostanie moim ulubionym miejscem dzieciństwa i lat nauki, aż do chwili, gdy zaczęły się budowy osiedli i miejsce to przestało być miejscem dzikim, gdzie wchodziło się przez dziurę w ogrodzeniu, pływało całymi dniami na materacu lub bez, nie było tyle śmieci, pozostałości ludzkiej bytności. Teraz trudno powiedzieć, bardzo lubię jeździć do Tyńca na rowerze, widok z dziedzińca klasztoru na Wisłę bardzo mi sie podoba, kopiec Kościuszki, lasek Wolski, jest parę fajnych miejsc :)
Ulubione miejsce niegórskie w Polsce to jeziora Warmii i Mazur :)
http://picasaweb.google.com/10316435005 ... 331/Mazury#
Miesjce niegórskie poza Polską, dawno nigdzie nie byłam :lol: od paru lat jeżdżę poza Polskę w Alpy, więc znowu góry :D :D
byłam w Londynie, piękne miasto, najbardziej podobały mi się ogrody :)
Awatar użytkownika
pysiek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 363
Rejestracja: 07 października 2010, 8:22

Post autor: pysiek » 31 stycznia 2011, 22:58

Katarzyno..

1. Najwazniejsze cechy charakteru/osobowości dobrego współtowarzysza wędrówek górskich..
2. Wymarzone wakacje..(gdzie i w jakiej formie)
3. Ulubione zwierzę? i dlaczego nie pałasz zachwytem do węży? :D:P
4. Najbardziej obawiam się...
5. Jaka dotychczasowa Twoja praca(zawodowa,charytatywna ) wydawała/wydaje Ci się najbardziej interesująca i dlaczego?
6 Jakaś ekstremalna syt.podczas łazikowania/jazdy na nartach?opisz w kilku zdaniach..
7. Dlaczego pytanie Halinki o Twoje wady i zalety wydaje Ci sie trudne..? i czy juz zastanowiłas się nad odpowiedzią,która to własnie może wydaje Ci się niełatwa? ;)
8. Czy wskoczyłabyś w strój panterki i ochoczo wyskoczyła z tortu na wieczorze kawalerskim? :twisted:
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2011, 0:12 przez pysiek, łącznie zmieniany 5 razy.
"Odwaga to nic innego jak strach,którego sie nie okazuje.."
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 31 stycznia 2011, 23:15

pysiek pisze:. Czy wskoczyłabyś w strój panterki i ochoczo wyskoczyła z tortu na wieczorze kawalerskim?
Pysiek, bardzo ciekawe to pytanie :zoboc: i czekam z niecierpliwoscią na odpowiedź Kasi. Tak na marginesie ja nie wiem czy bym to zrobiła :> :?:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 31 stycznia 2011, 23:37

Katarynka pisze: ja bardzo lubię Rammstein, znam niemiecki, więc mocny wydźwięk tego języka mnie nie razi.
1. skąd znasz niemiecki?
2. co sądzisz o akcencie z jakim śpiewa wokalista Rammsteinu? :)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 01 lutego 2011, 10:48

Hej Kasia :)
1. Najwazniejsze cechy charakteru/osobowości dobrego współtowarzysza wędrówek górskich..
poczucie humoru, poczucie wspólnej wyprawy, żeby nie zostawił mnie gdzieś w lesie ;)
2. Wymarzone wakacje..(gdzie i w jakiej formie)
Mam wiele pomysłów na wakcje: chciałabym polecieć do Peru i wspiąć się na Machu Picchu w Andach, bardzo :D, chciałabym też pojechać do Francji i zwiedzić winnice w Prowansji, zobaczyć Lazurowe Wybrzeże z Niceą i mnóstwo innych miejsc :)
3. Ulubione zwierzę? i dlaczego nie pałasz zachwytem do węży?
Moje ulubione zwierzątko jest na zdjęciu powyżej, Myślę, że wąż mógłby je zjeść :(
4. Najbardziej obawiam się...
100 pytań Mosora
5. Jaka dotychczasowa Twoja praca(zawodowa,charytatywna ) wydawała/wydaje Ci się najbardziej interesująca i dlaczego? Wcześniej pracowałam jako tłumacz, to była ciekawa praca, dużo się wtedy nauczyłam, nie tylko pod względem językowym ..., charytatywnie jeszcze nie pracowałam :oops:
6 Jakaś ekstremalna syt.podczas łazikowania/jazdy na nartach?opisz w kilku zdaniach..
Ekstremalne były warunki pogodowe na Babiej Górze 12 grudnia :) ale czułam się wtedy wspaniale i bardzo się z tego cieszę :) Kiedyś na nartach zgubiłyśmy się z koleżankami w Alpach w mlecznej mgle. Była tak gęsta, że nie było widać prawie nic, i nie mogłyśmy znaleźć wyciągu, którym miałyśmy wjechać, aby potem zjechać w umówione miejsce zbiórki... Wiem teraz też, że można błądzić wokół schroniska w górach i do niego nie trafić ... Ekstremalnie dla mnie było też na czarnej trasie w Cavalese, tzw. Olimpii, na którą wjechałam przypadkiem i to na samym początku mojej narciarskiej kariery ;) Miałam duszę na ramieniu i pot spływał mi z czoła jak już byłam na dole ;)
7. Dlaczego pytanie Halinki o Twoje wady i zalety wydaje Ci sie trudne..? i czy juz zastanowiłas się nad odpowiedzią,która to własnie może wydaje Ci się niełatwa?
Pytanie Halinki o wady i zalety wydaje mi się trudne, bo ja nie bardzo lubię mówić o sobie, ale mam wady: jestem uparta i niecierpliwa, wszystko chciałabym na już :), podobno, jak się przyczepię do czegoś, to trudno mi to wyperswadować :)
8. Czy wskoczyłabyś w strój panterki i ochoczo wyskoczyła z tortu na wieczorze kawalerskim?
:lol: :lol: wyskoczyć z tortu na wieczorze kawalerskim :?: fajnie :oki: ale musi być w stroju panterki :?: :twisted:
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2011, 13:48 przez Katarynka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ