Tydzień vikinga

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Doris

Post autor: Doris » 26 stycznia 2011, 23:07

pozytywne myślenie, zabija wszelką fobię ... :jupi: rewelacja :spoko: takie proste, a taaaaaaaakie normalnie mądre :P

moje pytanie:
ten, wesoły chłopczyk co w Tobie siedzi :D mnie zastanawia ... używasz tych samych bateryjek co piesio "dubi - dubi" :?: :twisted: :lol:
bluejeans

Post autor: bluejeans » 27 stycznia 2011, 1:50

a ja znalazłam pewną sprzeczność: zwykle - lub nawet z zasady(?) - chodzący do kościoła wierzą w duchy, no bo jak inaczej? :)

a tak poza tym, dobrze się Ciebie czyta/słucha :)
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 27 stycznia 2011, 9:44

Witaj ,

bluejeans, ja nie wierze w duchy :lol: , gdzie tak napisałem ??? :P

pozdrowionka i milego dnia życze wszystkim?

:aniolek:

ps patrzę realnie na świat :> , "muszę dotknąc"
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2011, 10:07 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 27 stycznia 2011, 10:01

Doris

Te moje "bateryjki" maja inne zasilanie :P


:lol: :lol: :lol:
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 27 stycznia 2011, 10:05

o, przejrzałem pogodę i widzę, że jutro jest pogoda, to ? hmm, :j:

Pakuję się i za godzinę jadę w Tatry, trzymajcie i się, idę robić pakowanko,
czyli odp. na ew pytania dopiero hmmm .......w sobote wieczorem.


;)

Janusz
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 29 stycznia 2011, 17:02

Witam
Właśnie wróciłem, no cóż wczoraj tylko wszedłem na "Starego Boćka" i wiem, ze kilku z naszych się na niego wybiera , toteż jeżeli chcecie iść ew. wracać czarnym szlakiem to, jest on lawiniasty i nie przetarty, a co do szlaku czerwonego, to w piątek rano samotnie go przetarłem. Mniej więcej po godzinie moim śladem ruszyła sympatyczna 8 osobowa ekipa, która ruszyła za mną (nie dali się namówić aby ruszyli przede mną ) :( , owszem ich celem był Trzydniowiański, na którym poczekałem na nich (znowu nie dali się skusić na Starego Boćka -hiihhi, ale po jakimś czasie ruszyli i doszli tylko Kończystego Wierchu i zrobili odwrót), stwierdzili , ze robię dobry - rakietowy ślad :jupi: , i dobrze im się idzie za mną :brawo: .Gdy wracałem tą sama drogą to ślad był cudownie pogłębiony i poszerzony.Toteż kolejne ekipy gdy ruszą w sobotnio-niedzielne weekend, powinny ten ślad utrwalić. :jupi:
Jedynie ostatni odcinek jest ostry i bez raków - raczej nieosiągalny od Kończystego Wierchu. :spoko:
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2013, 7:54 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 stycznia 2011, 18:04

viking pisze:Właśnie wróciłem, no cóż wczoraj tylko wszedłem na "Starego Boćka" i wiem, ze kilku z naszych się na niego wybiera
Dzisiaj mieli tam nasi "urzędować", ciekawe, jak im poszło?
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 29 stycznia 2011, 20:43

Witaj

Jolu , a dokładniej kto z naszych?
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 stycznia 2011, 20:48

Wiem o Iwon i tatromaniaku. Czy ktoś jeszcze? - nie wiem.
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 29 stycznia 2011, 22:13

Witam ,

Miałem pytanie odnośnie kilku moich ulubionych ujęć, i ja kilka (nascie pokaże ) tutaj http://www.garnek.pl/gsjanus
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2013, 7:56 przez viking, łącznie zmieniany 3 razy.
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 29 stycznia 2011, 22:47

Wow, i ja Matterhorna będę oglądać :j: z Cervinii i z Zermatt też :hura: przepraszam za dygresję, ale nie mogę doczekać się mojego wyjazdu w Alpy :hura: Matterhorna podziwiać, choćby nawet z perspektywy wyciągu narciarskiego :P, na własnych nogach, ach nie dam rady :(
viking, poza tym zdjęcia piękne :oki:
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 29 stycznia 2011, 22:47

Janusz, Matterhorn mnie powalił. To jest cudna góra. Moje górskie marzenie (no może jedno z wielu) ale takie w zasięgu ręki, może jeszcze nie w tym roku ale kto wie... w przyszłym :)
Piękne fotki :)
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 29 stycznia 2011, 23:49

Witam

Ciesze się, że kilka moich fotek się podoba :jupi: , no cóż, ja wiem, ze w tym roku znowu będą pod nim ? to i kilkadziesiąt ( lub i więcej) ujęć mu zrobię. :lol:
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2013, 7:56 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 30 stycznia 2011, 10:59

Wspaniałe zdjęcia! :brawo:
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2011, 11:00

Jeśli można dopiszę od siebie kilka wyrywkowych pytań:

1. skąd się wzięła ksywa Viking?
2. czy masz Swój ulubiony nóż wyprawowy (wielofunkcyjny wenger czy jedna solidna głownia)?
3. czy chodzisz po jaskiniach i czy śledzisz prace speleologów (np. w Tatrach szczyty już zdobyte, a pod ziemią na swych odkrywców czekają kilometry tras)?
4. co sądzisz o eksploratorach zamkniętych szybów kopalnianych (czy sam kiedyś schodziłeś)?
5. czy miałeś akcję ratowniczą z dreszczykiem ze zmieniającą się zawartością składników powietrza (jaka pierwsza historia przyszła Ci na myśl)?
6. jakie pamiątki przywozisz z gór poza znajomościami, wspomnieniami i zdjęciami (wyroby miejscowego folkloru, pocztówki, itp.)?
7. czy pociągnęła Cię kiedyś lawina (lub byłeś świadkiem)?
8. czy wzywałeś kiedyś w górach pomoc (leciałeś awaryjnie śmigłem)?
9. czy lubisz robić w górach zdjęcia (czysto dokumentalnie czy przykładasz się do zatrzymania chwili)?
10. czy przed wyjściem w góry stosujesz poranny trening (jakie ćwiczenia polecasz na rozgrzewkę)?
11. co polecasz na skurcze mięśni podczas górskiej wędrówki (jaką zalecasz profilaktykę)?
12. jak reagujesz gdy podczas wyprawy nastąpi różnica zdań i niespodziewanie ktoś lub kilka osób (powiedzmy o mniejszym doświadczeniu) sprzeciwi się decyzji kierownika wyprawy?
13. czy zdarzyło Ci się kiedyś wejść do mieszkania po balkonach?
14. jak w tym roku planujesz podejść Mattiego?
15. jak wyobrażasz Sobie realizację wejścia na K2?
16. czy lubisz majsterkować (jeżeli tak to jakiego rodzaju: mechanika przy aucie, elektronika, sprzęt górski, itp.)?
17. czy łatwo przychodzi Ci przyznać się do błędu (gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że miałeś rację)?
18. czy napadnięto/okradziono Cię kiedyś w górach (przykre doświadczenia)?
19. czy lepiej mieć nieosiągalny ideał czy bardziej przyziemny, ale realny plan zdobycia marzeń (wróbel w garści, czy gołąbek na dachu)?
20. kto jest Twoim górskim autorytetem, mentorem (i za co go podziwiasz)?
21. czy oddajesz krew lub w inny sposób działasz charytatywnie?
22. czy (mimo planów kremacji) wpisałbyś się na listę dawców organów lub "pozostał" w górach?
23. czy gdybyś miał taką możliwość, zamieszkałbyś w górach na stałe (jeśli tak to gdzie)?
24. jakie życiowe zajęcie (zawód) poleciłbyś komuś kochającemu góry?
25. jakie błędy, popełnione przez bohatera 127h, rzuciły Ci się w oczy?
26. czy myślałeś kiedyś o sytuacji, w której odpukać musiałbyś podjąć decyzję nieodwracalną w skutkach i np. odciąć linę (jakbyś się zachował)?
27. opisz moment, w którym doświadczyłeś kruchości ludzkiej egzystencji na tle ogromu i potęgi gór (sytuacja, w której znalazłeś się w kropce i ciężko było wymyślić co dalej).
28. jakie książki zabierzesz na kolejne wyprawy?

Z góry dzięki za poświęcenie czasu na odpowiedzi.
ODPOWIEDZ