Tydzień camoscio

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Tydzień camoscio

Post autor: Skadi » 05 kwietnia 2010, 20:27

Z moich obliczeń wynika, że w tym tygodniu to ja mam być odpytywana :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 kwietnia 2010, 22:29

To się da jakoś obliczyć? ;)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 05 kwietnia 2010, 22:37

No to ja standardzik góroszlakowy :)

1. Dlaczego góry a nie morze?
2. Które góry lubisz najbardziej?
3. Ulubiony szlak?
4. Ulubiony szczyt?
5. Ulubione miejsce w górach?
6. Najbardziej bolesny wycof w górach?
7. Ulubione schronisko?
8. Co zawsze zabierasz ze sobą w góry (oprócz jedzenia i ubrania oczywiście)?
9. Największe górskie marzenie?
10. Co jest dla Ciebie w górach najpiękniejsze, a czego nie lubisz?
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 06 kwietnia 2010, 8:55

1. Nie lubię morza, ponieważ jest.. po dwóch dniach już dla mnie nudne. Nic się nie dzieje, ile można na plaży leżeć plackiem? Góry dają więcej możliwości, więcej przygód.

2. Jak na razie są to Tatry.

3. Nie mam takiego. Każdy jest inny i ma w sobie coś szczególnego.

4. Rysy

5. Camping za Strugiem w Zakopcu z fantastycznym widokiem na Giewont (baza wypadowa)

6. Wycofu jeszcze nie miałam. Mało brakowało, a byłoby to wejście na Waligórę zimą... :lol:

7. Schronisko na Hali Ornak

8 .mapę :twisted:

9. Mt. Blanc

10. To czego nie lubię w górach, to zmieniająca się bardzo szybko pogoda. W górach najpiękniejsze jest uczucie wolności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2010, 10:14

No co jest czemu ten temat nie idzie? camoscio nie umiesz się rozreklamować? :twisted:

No to ja zadam parę pytań też sobie standartem pojadę
- gdzie na wymarzony urlop chciałabyś pojechać? peru(andy) czy azja(himalaje) chyba, że jakieś inne miejsce
- wymarzony widok z okna Twego mieszkania?
- łańcuch na skale czy trawa na połoninie?
- jaki jeszcze żywioł poza górami Cię interesuję?
- ulubione ziele/kwiatek?
- jakich zwierzaków nie lubisz?np węży...
- ulubiony kolor
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 maja 2010, 10:41

1. Jakiej muzyki słuchasz?
2. Ulubiona kapela
3. Ulubiona książka
4. Co byś zabrała na bezludną wyspę?
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 24 maja 2010, 17:31

laynn pisze:No co jest czemu ten temat nie idzie? camoscio nie umiesz się rozreklamować? :twisted:
Myślę, że nachalna reklama przyniosłaby odwrotny skutek. Postawiłam na cierpliwość i czekanie :lol:

Ok, odpowiem na razie na pytania laynn'a

- gdzie na wymarzony urlop chciałabyś pojechać? peru(andy) czy azja(himalaje) chyba, że jakieś inne miejsce


Jeżeli miałabym wybrać tylko jedną opcję z tych dwóch co podałeś to wybrałabym Azję (himalaje). Nie sądzę, że kiedykolwiek uda mi się na taki wymarzony urlop wyjechać- tym bardziej jeszcze wleźć na jakąś górkę przy okazji. Ale na szczęście za marzenia nie karzą. :lol:
Co do Peru (andy) jeżeli byłaby tylko okazja a przede wszystkim fundusze to jak najbardziej również.

- wymarzony widok z okna Twego mieszkania?

Oczywiście widok na góry. Może Matternhorn? :lol:
Natomiast obecnie w Legnicy za moim oknem znajduje się obskurny plac zabaw z pijąco-palącą młodzieżą a na przeciwko jest kolejny budynek - więc nie ma nawet jakiejś większej przestrzeni. Natomiast w Poznaniu, gdzie obecnie studiuję widok może trochę lepszy, bo z 5 piętra, ale mieszkam na typowo wieżowcowym osiedlu.

- łańcuch na skale czy trawa na połoninie?
Oczywiście łańcuch na skale. Może kiedyś uda mi się wleźć po jakiejś włoskiej via ferracie...

- jaki jeszcze żywioł poza górami Cię interesuję?


Burze są bardzo ciekawym zjawiskiem i toranda. Lubię czasem oglądać programy o tej tematyce np na Discovery Channel, NG.

- ulubione ziele/kwiatek?

Barszcz Sosnowskiego! :lol:
A tak na serio to lubię tulipany i frezje.

- jakich zwierzaków nie lubisz?np węży...

Żab :D Pamiętam jak kiedyś byłam na spacerze nad jeziorem z rodzinką. Było mnóstwo żab. Skakały, kumkały, obślizłe.. bleh. Nie wspomnę, że były w okresie intensywnej kopulacji, więc były bardzo aktywne.

A jak mi jeden z drugim na jakimś zlocie będzie straszyć żabą to... ! :zoboc:
Przepadam raczej za zwierzątkami futrzanymi ;)

- ulubiony kolor

zielony
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 24 maja 2010, 18:09

PiotrekP:

1. Jakiej muzyki słuchasz?

Słucham różnej muzyki. Tzn dobrej muzyki :D
A kategoryzując to rock, indie rock, jazz, alternative itd...
Czasem lubię posłuchać dobrego starego rock'a lub nowszego, czasem coś spokojnego, a czasem muzykę "pełną gębą" (czyli gdzie mamy skrzypce, kontrabasy itd) np strasznie podoba mi się twórczość Andreas'a Vollenweider'a

Łatwiej może będzie napisać jakiej nie lubię:
ostrego heavy metalu, gdzie muzyka jest bez ładu i składu a wokalista, jeżeli tego kogoś można tak nazwać buczy/wrzeszczy coś do mikrofonu. Tak gra np Behemoth.

2. Ulubiona kapela


Jest ich kilka. Jednak najbliższa memu sercu od 13 roku życia jest wciąż niezmiennie U2.

3. Ulubiona książka

U mnie z książkami to jest raczej średnia sytuacja. Czytając w łóżku coś przed snem po prostu działają na mnie usypiająco :oops:. Nie mam ulubionej książki. Lubię kryminały. Ostatnio miałam okazję czytać twórczość Marka Krajewskiego.

4. Co byś zabrała na bezludną wyspę?

Hmmm z jednej strony fajnie byłoby się tak odłączyć od wszystkiego od ludzi od problemów i po prostu niczego nie zabierać. Z drugiej strony jednak człowiek tak długo nie pociągnie, więc myślę że jakiś telefon czy laptop z netem by się przydał ;) oczywiście laptop z niekończącą się, w pełni naładowaną baterią.

Czekam na kolejne pytania!
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 maja 2010, 18:46

camoscio pisze:podoba mi się twórczość Andreas'a Vollenweider'a
Ta jego harfa to coś wspaniałego. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 24 maja 2010, 18:51

PiotrekP pisze:
camoscio pisze:podoba mi się twórczość Andreas'a Vollenweider'a
Ta jego harfa to coś wspaniałego. :)
O tak! Mało już takich artystów. Lubię gdy muzyka jest przestrzenna, każdy dźwięk jest na swoim miejscu. Stanowi odrębność i jednocześnie całość. Z jego twórczości najchętniej wracam do płyty "Kryptos". To jest majstersztyk!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2010, 22:55

A jak mi jeden z drugim na jakimś zlocie będzie straszyć żabą to... ! :zoboc:
A po co ja się o to pytam? :twisted: będę pamiętał :lol:

Co do behemota to się zgadzam, ale to nie jest heavy metal (to jest cięższy gatunek od heavy). Swego czasu tak o Guns N' Roses mówiono(tzn że grają heavy metal a sądzę, że ich ballady Ci się podobają?). Niestety będę bronił heavy metalu, bo bliżej mu do klasyki niż do innej muzyki, zresztą w klasyce czasami jak dadzą czadu to szarpidruty się chowają :lol: .(nie będę wymyślał bo na klasyce się nie znam aż tak jak na metalu :D )
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 25 maja 2010, 12:05

Witaj . Spróbuję trochę odejść od standartowych pytań.

1. Czy wierzysz w moralność polityków ?
2. Czy strzelałaś kiedyś z łuku ?
3. Czy lubisz pyrki ?
4. Czy zdarzyło Ci się nie zasnąć podczas lektury "Pana Tadeusza " ?
5. Czy uważasz , że funkcja różniczkowalna jest bardziej seksowna niż monotoniczna ?
6. Czy lubisz białe , wytrawne wino ? Jeśli tak , to jakiego gatunku ?
7. Czy uważasz , że Raskolnikow mógł mieć rację ?
8. Wyobraż sobie , że wybierasz się w Himalaje...Możesz wybrać tylko jednego współtowarzysza , ale tylko z poniższej listy. Kogo wybierasz ?
- przewodniczący A.Lepper
- O.Dyrektor T. Rydzyk
- Ukochany Przywódca Kim Dong Il
- dr. Hannibal Lecter
- Mariusz G. z Poznania
9. Wyobraż sobie , że wygrywasz gówną w Toto-Lotka ... Jaka będzie Twoja największa inwestycja ? I dlaczego właśnie zasponsorowanie Domu Spokojnej Starości dla weteranów klubu Góry-Szlaki ?

Pozdro
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 25 maja 2010, 14:45

laynn pisze:Co do behemota to się zgadzam, ale to nie jest heavy metal (to jest cięższy gatunek od heavy). Swego czasu tak o Guns N' Roses mówiono(tzn że grają heavy metal a sądzę, że ich ballady Ci się podobają?).
Z biegiem czasu styl grany przez dany zespół może ulec zmianie. Masz rację, co do Behemoth'a. Nie wiem po prostu nawet jak taki gatunek muzyczny nazwano. Po prostu chodziło mi o naprawdę ciężkie, chaotyczne ( dla mnie) granie.

Nie znaczy to, że nie lubię mocniejszego brzmienia. Wspomniałeś np o Guns N' Roses. Lubię nie tylko ballady w ich wykonaniu. :) Tak samo Metallica...
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 25 maja 2010, 16:17

Mariusz G:

1. Czy wierzysz w moralność polityków ?

Nie. Dobrym przykładem jest nasz Kazio Marcinkiewicz.

2. Czy strzelałaś kiedyś z łuku ?

Z takiego profesjonalnego nie, ale chętnie bym spróbowała. Byłam pare razy na zawodach z łucznictwa jako widz i zapewne nie jest to proste jak by się mogło wydawać. Strzelałam kiedyś z łuku w Western City pod Karpaczem. :lol:

3. Czy lubisz pyrki ?


To zależy co masz na myśli. Jako danie zjem. Jeżeli chodzi o Poznaniaków, to będąc na praktykach w szpitalu jeszcze nie miałam do czynienia z niemiłymii pacjentami. :zoboc:


4. Czy zdarzyło Ci się nie zasnąć podczas lektury "Pana Tadeusza " ?


Zgodnie z tym co wcześniej napisałam, jest bardzo prawdopodobne, że zasnęłam. :D

5. Czy uważasz , że funkcja różniczkowalna jest bardziej seksowna niż monotoniczna ?

Funkcja różniczkowalna brzmi seksowniej. 8)

6. Czy lubisz białe , wytrawne wino ? Jeśli tak , to jakiego gatunku ?

Nie przepadam za winem wytrawnym. Wolę półsłodkie. Co do koloru to nie ma znaczenia, ale częściej sięgam po wino czerwone, zwłaszcza WITOSHA.

7. Czy uważasz , że Raskolnikow mógł mieć rację ?

W czym?

8. Wyobraż sobie , że wybierasz się w Himalaje...Możesz wybrać tylko jednego współtowarzysza , ale tylko z poniższej listy. Kogo wybierasz ?
- przewodniczący A.Lepper
- O.Dyrektor T. Rydzyk
- Ukochany Przywódca Kim Dong Il
- dr. Hannibal Lecter
- Mariusz G. z Poznania

Z racji, że z żadnym nie miałam okazji się spotkać na żywo to zanim dokonałabym wyboru musiało by dojść do paru randek z każdym z wyżej wymienionych panów. :twisted:

9. Wyobraż sobie , że wygrywasz gówną w Toto-Lotka ... Jaka będzie Twoja największa inwestycja ? I dlaczego właśnie zasponsorowanie Domu Spokojnej Starości dla weteranów klubu Góry-Szlaki ?

W toto-lotka nie gram. Natomiast jeżeli wygrałabym główną wygraną to zasponsorowanie wyprawy na Mont Everest dla klubowiczów Góry Szlaki, to jest to co bym uczyniła. :lol:


Czekam na kolejne pytania!
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 maja 2010, 18:02

To teraz troszkę kulinariów:
1. Jaką potrawę lubisz najbardziej?
2. Czego do ust byś nie wzięła?
3. O jakim daniu marzysz po zejściu do schroniska z długiej trasy w górach?
4. Ca najczęściej zabierasz jako suchy prowiant?
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ