Tydzień Joli R

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 15 lutego 2010, 22:46

janek.n.p.m pisze:Jola R dlaczego jesteś zielona? :)
:) a tak mi się teraz wspomniał taki kawał z dzieciństwa :) "
- tatusiu, co to jest?
- czarne jagody.
- to czemu są czerwone?
- bo są jeszcze zielone
:lol:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 15 lutego 2010, 22:47

janek.n.p.m pisze:Jola R dlaczego jesteś zielona?
Dzień się robi dłuższy, czuję wiosnę! :lol: :lol:

Myślisz, że mi podziękowali? :kukacz:


Chyba Grzegorz próbując opanować to, co się dzieje wykorzystał jakieś wcześniejsze ustawienia (tylko moje przypuszczenia). :?: .

Grochu, znam i bardzo lubię :lol: :lol:
Pati

Post autor: Pati » 16 lutego 2010, 7:23

Jola R pisze:Masz na myśli Żelazową Wolę
Między innymi, a po prostu artystyczne miasto :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lutego 2010, 9:46

janek.n.p.m pisze:Pierwsza zasada, to nie mieć zasad :lol:
Zasady trzeba mieć,żeby je móc łamać! Wtedy jest ciekawiej :8p:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 16 lutego 2010, 12:44

Proszę Państwa,
mój tydzień dobiegł końca, dziękuję wszystkim za uwagę, mam nadzieję, że sprostałam zadaniu :). Jak pisałam wcześniej to był tydzień przemyśleń i analiz, w wielu przypadkach o rzeczach, które nigdy wcześniej nie przyszły mi do głowy. I za to też dziękuję :)


Gospodarzem następnego tygodnia będzie DawidR, (do niedawna Tedy87), który wkrótce będzie obchodził 2 rocznicę pobytu na forum :).

Zatem Dawid, do boju :)
bluejeans

Post autor: bluejeans » 16 lutego 2010, 15:11

Jolu, i ja Ci dziękuję :) za cierpliwość, za szczerość i za wpleciony w Twoje wypowiedzi humor :) Bardzo miło było Cię nieco bliżej poznać..
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 16 lutego 2010, 15:52

To było bardzo puczający tydzień. :) . Gratulacje, że wytrzymałaś nasze pytania. :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lutego 2010, 15:25

Tydzień bardzo dobry, czyta się z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem, gratuluję, że przebrnełaś go w takim stylu. Czytając Twoje posty, przypomina mi się skansen u sołtysa, ognisko i pogaduchy, było świetnie. Tak nawiasem mówiąc to ile może kosztować Szczeliniec, chyba nie będzie wygurowana cena, ale byłoby świetnie :hura:
pozdrawiam serdecznie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2010, 20:35

Jola R pisze:A Ty Mooliczku masz w tej kwestii swoje zdanie?
To oczywiście nie miejsce na takie dyskusje, ale ja mimo wszystko mam spore wątpliwości co do sposobu, w jaki polska szkoła ma zachęcać uczniów do zgłębiania wiedzy i samorozwoju. Z chęcią podyskutuję w innym wątku, jeżeli będzie taka inicjatywa, natomiast chciałam poznać opinię osoby "z wewnątrz". Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 25 lutego 2010, 19:43

Jolu, i ja Ci dziękuję za cierpliwość, za szczerość i za wpleciony w Twoje wypowiedzi humor Bardzo miło było Cię nieco bliżej poznać..
PiotrekP pisze:To było bardzo puczający tydzień. . Gratulacje, że wytrzymałaś nasze pytania. .
Manfred pisze:Tydzień bardzo dobry, czyta się z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem, gratuluję, że przebrnełaś go w takim stylu.
Dziękuję za miłe słowa.
( Właśnie wróciłam do domu z ferii, stąd ta zwłoka )
Mooliczek pisze:mam spore wątpliwości co do sposobu, w jaki polska szkoła ma zachęcać uczniów do zgłębiania wiedzy i samorozwoju. Z chęcią podyskutuję w innym wątku
Mam nadzieję, że kiedyś będziemy miały okazję pogadać :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 marca 2010, 17:45

Jola R pisze:zupełnie pozbawione jakiejś idei, myśli, która sprawiłaby, że miasto autentycznie służyłoby swoim mieszkańcom i oczarowywało urodą i rozwiązaniami.
Małe sprostowanie. Ja też mieszkam w tym mieście. Zabudowa przedwojenna i zaraz po wojnie jest starannie przemyślana. Miasto wg planów miało liczyć kilkanaście tysięcy mieszkańców. W wielu budynkach można zobaczyć styl art deco. Niektóre bloczki przedwojenne swoją bryłą nawiązują do np. okrętu (ul. Hutnicza) powiązanie z Gdynią na której podstawie wzorowano Stalową Wolę. Sama nazwa pochodzi ponoć od słów gen. T. Kasprzyckiego: "wysiłek narodu polskiego jest stalową wolą wybicia się Polski na niepodległość".
Z zabytków jest kościół drewniany z XVIII wieku przeniesiony z pobliskiej wsi w czasie okupacji niemieckiej, także klasztor kapucynów w Rozwadowie- to jest to żydowskie miasteczko anektowane do Stalowej- ciekawostka część z materiałów potrzebnych do jego wybudowania (klasztoru) pochodzi z domku myśliwskiego wybudowanego na polecenie Władysław Jagiełły w Przyszowie. Warto zobaczyć Muzeum Regionalne- dawny pałac książąt Lubomirskich, muzeum przygotowuje ciekawe wystawy m. in. ostatnio malarstwo Juliana Fałata, parę lat wstecz malarstwo tatrzańskie. Hotel Hutnik budynek w stylu art deco z wystawą mebli w tym stylu.
Co do zwierzątek, roślinek itp. 50% obszaru miasta to pozostałości Puszczy Sandomierskiej. W pobliżu jest kilka obszarów Natura 2000 (kilka ptasich i jedna siedliskowa). Sam w odległości kilku kilometrów od strefy przemysłowej widziałem np. rzadkiego trzmielojada i kanię rudą (jastrzębie takie), kraskę a nie widziałem ponoć bywającego dudka, słyszałem głuszca. Tak więc są tu rzadkie zwierzęta. Z rzadkich roślin występuje rosiczka i wawrzynek wilczełyko. Poza tym coś dla fanów wędkarstwa- jest gdzie łowić ryby.
Co do knajpek i tancbud to tu jest klęska Także brakuje jakiegoś rynku z fajnymi lokalami.
Podsumowując gdybym przyjechał do Stalowej Woli coś zobaczyć nie wyjeżdżałbym daleko poza teren miasta skupiłbym się na nim.
ODPOWIEDZ