Tydzień Templara

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

bluejeans

Post autor: bluejeans » 08 stycznia 2010, 13:50

templar pisze:
bluejeans pisze:2) o czym myślisz z lękiem
ad2 na dzień dzisiejszy o niczym, przyszłość jest różowa
nie o przyszłość pytałam ;) a raczej o rzecz, wydarzenie(?) którego nie chciałbyś doświadczyć. Ale w kontekście innych Twoich wypowiedzi, mogę się domyślić odpowiedzi ;)
----------------------------------------------------

co daje Ci poczucie bezpieczeństwa?
(wyłącznie dla przykładu: niektórym pieniądze, praca, innym wiara, jeszcze innym duża grupa znajomych. Każdego coś uspokaja ;) )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 stycznia 2010, 11:18

bluejeans pisze:co daje Ci poczucie bezpieczeństwa?
zdecydowanie dom, miejsce powrotów i oaza spokoju.
bluejeans

Post autor: bluejeans » 09 stycznia 2010, 11:25

templar pisze:dom, miejsce powrotów i oaza spokoju.
:)
tak samo o nim myślę, tak samo go nazywam: miejscem powrotów..
bardzo to ładne, w moim odczuciu, określenie domu..
strefa11

pytanie

Post autor: strefa11 » 09 stycznia 2010, 11:58

Znasz ten klub / GS / od prawie roku i jesteś aktywnym uczestnikiem tego forum / 230 postów /, poza tym jesteś belfrem.
Co zmienił byś w działalności tego zasłużonego klubu, któremu góry pozostały tylko w logo na fladze i na plakietkach oraz towarzyszącemu mu forum, aby z dominacji nurtu plotkarsko - biesiadno - pijacko - awanturniczego wrócić z powrotem do tematyki górskiej?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 09 stycznia 2010, 12:52

strefa11 pisze:Co zmienił byś w działalności tego zasłużonego klubu, któremu góry pozostały tylko w logo na fladze i na plakietkach oraz towarzyszącemu mu forum, aby z dominacji nurtu plotkarsko - biesiadno - pijacko - awanturniczego wrócić z powrotem do tematyki górskiej?
chyba się trochę zagalopowałeś z tą opinią
strefa11 pisze:któremu góry pozostały tylko w logo na fladze i na plakietkach oraz towarzyszącemu mu forum,
Wejdź do działów: relacje z wypraw, klub góry-szlaki, oraz zaproszenia na wspólne wyjazdy i odpowiedź sobie ......

Sorki Templar
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
strefa11

pytanie

Post autor: strefa11 » 09 stycznia 2010, 13:08

Tak w kwestii formalnej.
Zadałem pytanie Templarowi i od niego oczekuję odpowiedzi i bardzo proszę nie komentować w tym wątku treści mojego pytania przez osoby postronne nie mające do tego uprawnień.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 09 stycznia 2010, 13:51

Tak w kwestii formalnej.
Zadałem pytanie Templarowi i od niego oczekuję odpowiedzi i bardzo proszę nie komentować w tym wątku treści mojego pytania przez osoby postronne nie mające do tego uprawnień.
Załączniki
emoty_smieszne083.gif
emoty_smieszne083.gif (29.69 KiB) Przejrzano 1610 razy
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 stycznia 2010, 15:13

strefa11 pisze:Znasz ten klub / GS / od prawie roku i jesteś aktywnym uczestnikiem tego forum / 230 postów /, poza tym jesteś belfrem.
Co zmienił byś w działalności tego zasłużonego klubu, któremu góry pozostały tylko w logo na fladze i na plakietkach oraz towarzyszącemu mu forum, aby z dominacji nurtu plotkarsko - biesiadno - pijacko - awanturniczego wrócić z powrotem do tematyki górskiej?
Ludzie mają różne potrzeby, zatem miłośnicy gór również. Im więcej ludzi, tym potrzeb więcej. Gwarantuje Ci, że sam klub już nie uzyska tej formy, którą miał na początku, to jest już niewykonalne. Góry, dla każdego z nas mają inny wymiar, każdy ma swój mały powód, aby w nie uciekać. Przy takim nagromadzeniu ludzi, zawsze znajdzie się ktoś kłótliwy, swawolny, mniej lub bardziej imprezowy. Tak naprawdę możesz to uzyskać, wiesz kto pójdzie z Tobą w górę zawsze, dla kogo siedzenie w schronisku nie ma sensu, bo nie po to tracił czas i pieniądze na dojazd, zapraszaj ich, od tego masz PW, a reszcie zostaw tło jakim jest forum. Pamiętaj nie każdy ma z kim na co dzień pogadać, wyżalić się itp. Jeżeli znajdzie tu bratnią duszę, nie pomstuj, tylko daj żyć.
Kimkolwiek jesteś strefa11, kimkolwiek byłeś wcześniej, bo nie wątpię, że zalogowałeś już duuuuużoooo wcześniej niż 30.12.2009 i masz swoje powody, by się teraz chować.
Ja znajduje odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują, na temat sprzętu i gór, reszta to szum, a inteligentny człowiek jest w stanie go wyciszyć, czyż nie??
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 09 stycznia 2010, 16:06

templar , jaki rodzaj turystyki górskiej uprawiasz? preferujesz?
Co chciałbyś górsko osiągnąć, czyli Twoje górskie marzenia na przyszłość bliższą i dalszą?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 09 stycznia 2010, 16:19

Co sądzisz o wyczynach np. - najszybsze przejście GSB ?
Co sądzisz o różnego typu "koronach"?
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 stycznia 2010, 17:42

JolaR pisze:templar , jaki rodzaj turystyki górskiej uprawiasz? preferujesz?
Co chciałbyś górsko osiągnąć, czyli Twoje górskie marzenia na przyszłość bliższą i dalszą?
po prostu chodzę, wspinaczka mnie nie bawi.
wleźć chciałbym na dwie górki: Aconcagua oraz Ararat. Obie są na razie poza moim zasięgiem, ale kto wie :)
PiotrekP pisze:Co sądzisz o wyczynach np. - najszybsze przejście GSB ?
Co sądzisz o różnego typu "koronach"?
Przeszedłem i GSB i GSS, bez pośpiechu, a i tak uważam, że wiele rzeczy przeoczyłem. Bieganie to jednak nie dla mnie, jeżeli ktoś to lubi, to proszę bardzo.
A koronę gór Polski robię, powolutku,
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 09 stycznia 2010, 19:18

templar
Twoja ulubiona książka
Twoje ulubione zajęcie poza wędrówkami górskimi
Twój ulubiony film.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
strefa11

odpowiedź

Post autor: strefa11 » 09 stycznia 2010, 22:06

Dziękuję bardzo bohaterowi tego wątku za szczerą i jednocześnie dość dyplomatyczną odpowiedź.
Autor wypiętego na mnie tyłka / kibic w tym wątku jakiś tam Janek n.p.m. /
utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że moje uwagi na temat klubu i forum zawarte w zadanym przeze mnie pytaniu są jak najbardziej trafne.
:twisted:
Doris

Post autor: Doris » 09 stycznia 2010, 22:32

a moje kolejne pytania brzmią:

1.czy sądzisz, ze posiadasz "szósty zmysł", jak tak, to czy się nim kierujesz w życiu>,
2.w postaci jakiego zwierza, przedstawił byś swoją osobę> (to mnie zawsze ciekawi)),
3.jesteś otwarty na inne kultury>jeśli, tak to czym Cię absorbują>
4. Jaki kraj podoba Ci się najbardziej (oprócz Polski)), i dlaczego>
5. Wolisz zimę, czy lato>

Powodzenia!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 stycznia 2010, 10:13

Twoja ulubiona książka
Twoje ulubione zajęcie poza wędrówkami górskimi
Twój ulubiony film.
Książek już przeczytałem tyle, że wybranie jednej ulubionej graniczy z cudem, nie będę się na to kusił, na pewno mam sentyment do pewnego bajkowego cyklu Xanth. Żal mi tylko tego, że brak mi czasu i już tak mało czytam.
Właśnie czytanie, a moje ostatnie hobby to gry planszowe.
Na to pytanie już odpowiadałem :kukacz:
Doris pisze:1.czy sądzisz, ze posiadasz "szósty zmysł", jak tak, to czy się nim kierujesz w życiu>,
2.w postaci jakiego zwierza, przedstawił byś swoją osobę> (to mnie zawsze ciekawi)),
3.jesteś otwarty na inne kultury>jeśli, tak to czym Cię absorbują>
4. Jaki kraj podoba Ci się najbardziej (oprócz Polski)), i dlaczego>
5. Wolisz zimę, czy lato>
ad1 oczywiście, że posiadam szósty zmysł, jak każdy człowiek: to zapominany przez wszystkich zmysł równowagi, korzystam z niego, żeby chodzić prosto ;) Sorki Doris, ale belfer się we mnie odezwał.
ad2 tu musiałem się zastanowić, ale po oszacowaniach przeróżnistych chyba będzie to kotek
ad3 Jak najbardziej otwarty, a najbardziej frapujące jest jak niewiele się od nas różnią.
ad4 Ciężko tu mówić o krajach, to raczej miejsca są, na dzień dzisiejszy będzie to Rumunia (ukłon w stronę Bodzia i jego żony) i Ukraina.
ad5 wiosnę i jesień, taki kompromisowy ze mnie człowiek
ODPOWIEDZ