Tydzień Tylera

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 01 czerwca 2008, 18:32

Tyler pisze:
Dariusz Meiser pisze:Dlaczego uważasz, że Weishorn jest dla Ciebie marzeniem nierealizowalnym ?

I dlaczego akurat ta góra ?

Wątpie, że moje chodzenie po górach sięgnie kiedyś tego stopnia, że bede gotowy zdoobywać takie szczyty jak Weisshorn. Nie, żebym miał mało wiary w siebie, ale próbuje być w tej kwesti realistą. Tym bardziej, że Góra ta jest bardzo niebezpieczna i wielu Alpinistów straciło na niej życie. Geoffrey Winthrop Young napisał, żę Weisshorn jest jak "nieziszczalne marzenie" i dla mnie nieziszczalne pozostanie.
Góra ta uważana jest za jedną z najpieknieszych w całych Alpach, podzielam tę opinie. W tm rejoie Mattehorn przysłania popularnść Weisshorna i chyab, też troche dlatego dażę sympatią właśnie ten szczyt.
Teraz rozumiem co chciałes powiedzieć :)

Porozmawiaj z Jackiem (jck) o Weisshornie.
Jacek to specjalista od Alp :)
Z tego co pamietam, chyba był na tej górze ...
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2008, 21:03

Dariusz Meiser pisze:
Tyler pisze:
Dariusz Meiser pisze:Dlaczego uważasz, że Weishorn jest dla Ciebie marzeniem nierealizowalnym ?

I dlaczego akurat ta góra ?

Wątpie, że moje chodzenie po górach sięgnie kiedyś tego stopnia, że bede gotowy zdoobywać takie szczyty jak Weisshorn. Nie, żebym miał mało wiary w siebie, ale próbuje być w tej kwesti realistą. Tym bardziej, że Góra ta jest bardzo niebezpieczna i wielu Alpinistów straciło na niej życie. Geoffrey Winthrop Young napisał, żę Weisshorn jest jak "nieziszczalne marzenie" i dla mnie nieziszczalne pozostanie.
Góra ta uważana jest za jedną z najpieknieszych w całych Alpach, podzielam tę opinie. W tm rejoie Mattehorn przysłania popularnść Weisshorna i chyab, też troche dlatego dażę sympatią właśnie ten szczyt.
Teraz rozumiem co chciałes powiedzieć :)

Porozmawiaj z Jackiem (jck) o Weisshornie.
Jacek to specjalista od Alp :)
Z tego co pamietam, chyba był na tej górze ...
Niesamowite taki młody chłopak, a takie obycie z Alpami !!! Szacunek dla niego !
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 01 czerwca 2008, 21:12

Masz rację - ja mam dla jck wielki szacunek.

Uważam go za swojego forumowego mentora.

Drugim takim łojantem jest igi.

Nawiasem mówiąc i jck i igi byli na Mount Blanc po dwa razy !!!

jck atakował Matterhorn zimą, a igi w tym roku probował wejśc na Elbrus :)

Jak chcesz praktycznego wsparcia - to uderzaj własnie do nich :)[/b]
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2008, 21:14

Dariusz Meiser 
ja ponadto jestem pod wrazeniem Waszej wiedzy o gorach, ludziach gor... Lubie sledzic te Wasze rozmowy... widac, ze jestescie na biezaco z tym co sie Tam dzieje :)

pasja...

:) 
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 01 czerwca 2008, 21:20

pawlikk pisze:Dariusz Meiser 
ja ponadto jestem pod wrazeniem Waszej wiedzy o gorach, ludziach gor... Lubie sledzic te Wasze rozmowy... widac, ze jestescie na biezaco z tym co sie Tam dzieje :)

pasja...

:) 
Dzięki :)
Może się będziesz włączał w nasze dyskusje ?

Ale ja to jck i igiemu mógłbym namiotów pilnować :)

Faktycznie - to moja pasja, lubię wiedzieć, co się dzieje, ale gorzej z doświadczeniem. Poza Tatrami wyżej nie byłem :(
Ale są plany i jest zaciecie, więc powinno sie kiedys udać :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2008, 21:23

Dariusz Meiser pisze:Drugim takim łojantem jest igi.

Nawiasem mówiąc i jck i igi byli na Mount Blanc po dwa razy !!!

jck atakował Matterhorn zimą, a igi w tym roku probował wejśc na Elbrus

Tak wiem, że Igi łoi już byłem na forum jak atakował Elbrus. A Mount Blanc naprawde można pozazdrościć, czyli chłopaki są konkretni w tym co robią.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2008, 21:28

Dariusz Meiser pisze:Dzięki
Może się będziesz włączał w nasze dyskusje ?

Wiesz co, ja tylko slucham, czytam i wedruje na strony ktore podajecie w linkach... wiedzy teoretycznej nie mam (za wiele), wiedzy ogolnej o tym co sie dzieje - jeszcze mniej...
jedynie "bakcyl" podobny :)

ale kto wie, moze po wakacjach, moze szybciej/poznije zaczne sie udzielac konkretniej :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2008, 22:25

Tyler pisze:Nawet do głowy mi nie przyszł, że tu jest inaczej, a wiec to chyba kwestia przyzwyczajenia tej anonimowości.
Aha. Coś podobnego zrobiła Belissima, ale zdaje się, że w innym kontekscie.


1. Interesujesz się komputerami coś więcej, niż tylko bieżące potrzeby?
2. Ulubiona gra komputerowa?
3. Byłeś kiedykolwiek w Pieninach?
4. Boisz się pająków?
5. Lubisz/boisz się burz?
6. Chciałbyś mieć samochód? Jaki?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 01 czerwca 2008, 23:00

Dariusz Meiser pisze:Z tego co pamietam, chyba był na tej górze ...
Nie byłem. To jedna z Wielkiej Czwórki- przymierzałem się do Weisshornu, nie było jednak opcji uwalczyć ze względu na tony śniegu.
Przeceniłeś mnie.
Dariusz Meiser pisze:Może się będziesz włączał w nasze dyskusje ?
Ja również zapraszam.

Tyler- piekne marzenie. Weisshorn jest prześliczny. Głosując na najpiękniejszą górę Europy wybrałem właśnie Weisshorn. Bardzo regularny kształ, mniej widowiskowy od Matterhorny, przez co mający znacznie więcej uroku. Droga normalna jest tylko troszkę trudniejsza niż Hornligratt na Matterhornie, więc jest to już poważniejsze wspinanie, ale nie jakieś wygórowane.

Grasz na gitarze. Zatem jaką posiadasz i dlaczego własnie taką. Instrument wszak wybiera się zarówno ze względu na wygodę, brzmienie, ogólne sympatie i pieniądze. Napisz więc coś na ten temat.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2008, 0:02

Dariusz Meiser pisze:Faktycznie - to moja pasja, lubię wiedzieć, co się dzieje, ale gorzej z doświadczeniem. Poza Tatrami wyżej nie byłem
Ale są plany i jest zaciecie, więc powinno sie kiedys udać

I miejmy nadzieje, żę się uda ! I Tobie i mnie . Życze nam tego .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2008, 0:10

Waldek pisze: 1. Interesujesz się komputerami coś więcej, niż tylko bieżące potrzeby?
2. Ulubiona gra komputerowa?
3. Byłeś kiedykolwiek w Pieninach?
4. Boisz się pająków?
5. Lubisz/boisz się burz?
6. Chciałbyś mieć samochód? Jaki?

1. Raczej nie. Podstawy znam, ale jak moi kumple wpadają w temat komputerów to, w ogóle nie wiem o co im chodzi :))
2. Medal Of Honor
3. Tak, dwa razy.
4. Nie lubie pająków, boję się.
5. Bardzo lubie, aczkolwiek kiedy jestem 2000m n.p.m. to boje się ich bardziej niż bardzo:)
6. CHciałbym mieć Nissana Navara.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2008, 0:38

jck pisze:Tyler- piekne marzenie. Weisshorn jest prześliczny. Głosując na najpiękniejszą górę Europy wybrałem właśnie Weisshorn. Bardzo regularny kształ, mniej widowiskowy od Matterhorny, przez co mający znacznie więcej uroku. Droga normalna jest tylko troszkę trudniejsza niż Hornligratt na Matterhornie, więc jest to już poważniejsze wspinanie, ale nie jakieś wygórowane.

Też zagłosowałbym na Weisshorn . Naprawde masz czym się pochwalić. Ja chciałbym chociaż zobaczyć Matterhorn już nie mówie o jego zdobyciu. Powiedz jak to jest wspinać się na góre jak Matterhorn czy Mount Blanc ? Nigdy nie znałem osoby, która mogłaby mi pwiedzieć jak się wchodzi na szczyty Alp. Kiedy patrze na zdjęcia Dent du Geant czy wschodniej ściany Monte Rosa zastanawiam się jak tam w ogole można trzymać się ściany ?
jck pisze:Grasz na gitarze. Zatem jaką posiadasz i dlaczego własnie taką. Instrument wszak wybiera się zarówno ze względu na wygodę, brzmienie, ogólne sympatie i pieniądze. Napisz więc coś na ten temat
Mama gitare Squire Stratocaster - Tania wersja Fendera. Rodzice mi ją kupili na 17 urodziny i gram na niej cały czas, ale nie jest to gitara do grania ciężkiej muzyki. Oczywiście, gdy ją kupowałem nie znałem się na tym, po prostu fajnie wyglądałą. Moja wymarzona gitara to jakiś solidny model gitary Jackson bardzo podoba mi się jej brzmiene i wielu gitarzystów gra na tych gitarach. Z tym, że to wydatek rzędu 3.000 zł minimum.

To moja gitara

Obrazek
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 02 czerwca 2008, 8:31

Tyler pisze:
Dariusz Meiser pisze:Faktycznie - to moja pasja, lubię wiedzieć, co się dzieje, ale gorzej z doświadczeniem. Poza Tatrami wyżej nie byłem
Ale są plany i jest zaciecie, więc powinno sie kiedys udać

I miejmy nadzieje, żę się uda ! I Tobie i mnie . Życze nam tego .
Dzięki !!!
Ja też mam taka nadzieję, że się nam uda !!!
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Pete

Post autor: Pete » 02 czerwca 2008, 17:58

Czy znasz dobrze swoje tereny - Góry Świętokrzyskie ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2008, 18:44

Pete pisze:Czy znasz dobrze swoje tereny - Góry Świętokrzyskie ?
Jak mawiają " cudze chwalicie, a swojego nie znacie". Przyznaje się bez bicia, że ekspertem od Świętokrzyskich nie jestem.
ODPOWIEDZ